Současnost mateřské školy

Budova mateřské školy v Českém Dubu se nachází v malebném Podještědí v historické části města, která s postupem let prošla několika významnými stavebními úpravami. Ke škole náleží oplocený pozemek terasovitého typu, sloužícího jako zahrada, kterou v budoucnu čeká zásadní rekonstrukce. V roce 2003 byl obnoven vchod s novými prostory pro šatny dětí. Byla provedena celková rekonstrukce střechy, kuchyně a suterénu. V listopadu 2010 byla předána do užívání zrekonstruovaná terasa s novou, bezpečnější zídkou na místo nevyhovujícího plotu. Interiér i exteriér mateřské školy je dále postupně zlepšován. V roce 2014 jsme realizovali projekt Zahrada v přírodním stylu.

Dvoupatrová budova v sobě zahrnuje školní kuchyň, sklady, zázemí pro zaměstnance provozu, sušárnu a prádelnu, mandl, kancelář ředitelky školy, kancelář vedoucí školní jídelny se sborovnou pro pedagogy, šatny pro děti, ložnice k odpočinku dětí, třídy pro výtvarné i hudební činnosti, velkou hernu pro pohybové aktivity a pět tříd – Kuřátka, Sluníčka, Sovičky Kytičky. Pátá třída Berušek je speciální, pro děti s narušenou komunikační schopností.

V současné době má mateřská škola kapacitu 110 dětí. Přijímány jsou zpravidla děti od 3 let do 7 let. Vzdělávací činnosti zabezpečuje 9 pedagogických pracovnic.

Spolupracujeme se Základní školou Český Dub, Základní uměleckou školou Český Dub, Speciálně pedagogickým centrem pro děti se sluchovým postižením a pro děti s narušenou komunikační schopností Liberec, s odborníky Pedagogicko – psychologické poradny  Liberec, s klinickými logopedy, lékaři, s Podještědským muzeem a knihovnou, s Pečovatelskou službou Český Dub Domovem důchodců Český Dub.